מזמן חלפו אותם הימים האפורים בהם קירות הבתים שלנו היו לבנים. כי זה מה שהיה נהוג וזה מה שמכרו לנו בחנויות – צבע לבן אחד, אחיד ובנאלי. זה לא אומר שהיום הצבע הלבן נעלם מהעולם, לא. הוא עדיין פה ועדיין משחק תפקיד חשוב בחיינו. אבל הטכנולוגיה החדשה והמודעות הגוברת לחשיבותו של הביטוי העצמי שלנו, אפשרו לנו להיות קצת יותר אינדיבידואליים. שערי גן העדן נפתחו וחיינו נצבעו בגוונים הרבה יותר עליזים. הכל בזכות הצבע המהווה אלמנט אינטגראלי מעולמו של עיצוב הבית. כעת, נוכח האפשרויות האינסופיות כמעט העומדות בפנינו, נשאלת השאלה – איך מתאימים צבע לבית ואיך עיצוב הבית אמור להתייחס לצבע? הנה התשובות.

איך מתאימים צבע לבית?

צבע צריך להתאים לאופיו הייחודי של החלל כמו גם לאופיים של הדיירים; צבע נבחר בהתאם לסגנון העיצובי של הבית; צבע אמור להגדיר את מצב הרוח שלנו ואת האנרגיה שנרצה להכניס פנימה; צבע מושפע מכמות האור הנכנסת הביתה…

שתף

צבע לבית – טמבור

סגנון עיצובי
עיצוב הבית הוא קודם כל סגנון, לכן בבואכם לבחור צבעים לבית יש להגדיר את הסגנון העיצובי של ביתכם: ים תיכוני, אירופאי קלאסי, מרוקאי אותנטי, יפני מינימליסטי, היי-טק אולרטרה מודרני, כפרי וכו’. בהתאם לסגנון בוחרים את הגוונים השולטים. כך למשל, לסגנון ים תיכוני מתאים צבע לבן (כמה שיותר) בשילוב עם כחול, תכלת, טורקיז וצבעי חרס. לסגנון מודרני מתאימים צבעים כמו אפור בשילוב עם סגול, לבן בשלוב עם אדום או כחול וכן הלאה.

אופי החלל
התאמת הצבע לחלל צריכה להתאים לאופיו הייחודי של החלל. והאופי בא לידי ביטוי לא רק בסגנון העיצובי אלה באווירה שתרצו ליצור באותו החלל. אם מדובר בחדר ילדים, מטבע הדברים, תרצו להעניק לחלל אווירה של שמחה ולמשימה זו מתאימים צבעים ורודים, כתומים, צהובים, ירוקים וכחולים. אם מדובר בחדר עבודה תרצו להעניק לו אווירה של רצינות, הישגיות ותחרותיות. למשימה זו מתאימים גוונים אפורים, לבנים, סגולים ואפילו שחורים.

צבע לבית – נירלט

אנרגיה
מלבד הגדרת הסגנון העיצובי של החלל, עיצוב הבית דורש הגדרת האנרגיה הרצויה. אנרגיה אותה תרצו להכניס לחייכם, כמו גם אנרגיה ממנה תרצו להיפטר בחייכם. צבע הוא אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על האנרגיה לכן, תהיו בטוחים, שהצבע שתבחרו ישפיע באופן ישיר על מצב הרוח שלכם ואפילו על הביטחון העצמי. למשל, למי שחסר לו ביטחון עצמי, כדאי שישלב צבע אדום על כל גווניו. מי שרוצה אנרגיות ריפוי ורוגע מוטב לבחור בגוונים ירוקים וצהובים.

כמות האור
עיצוב הבית ובחירת הצבעים שיעטרו אותו חייבים לקחת בחשבון גם את התכנון של הבית או יותר נכון את כמות האור הטבעי הנכנסת אליו. מחד גיסא הצבע שתבחרו ייקלט באופן שונה על קיר מואר בהשוואה לקיר חשוך. מאידך כמות האור שתיכנס אליכם הביתה תושפע מהגוונים שתבחרו עבור הקירות. מכאן, מעצבי פנים תמיד ממליצים לצבוע חללים קטנים וחשוכים בצבעים בהירים ואילו חללים גדולים ומוארים מדי בצבעים כהים וחמים.

צבע לבית – טמבור

חומרי גלם
כשמעצבים את הבית מאלף עד תאף, בחירת הצבע לבית מושפעת בין היתר מחומרי הגלם שישולבו בחללים. סוג וגוון הריצוף, הדלתות, החלונות, החיפויים ואפילו הרהיטים. ישנם בתים בהם הדיירים מעדיפים “טוטאל לוק” כאשר גם חומרי הגלם וגם הצבע של הקירות שייכים לאותה משפחת הצבעים. אך ישנם בתים בהם הדיירים מעדיפים קירות לבנים על חשבון חומרי גלם כהים.

לסיכום: עיצוב הבית לא יספק לכם את ההרמוניה הרצויה אם לא תשקיעו מחשבה יצירתית בבחירת הצבעים. בחירה נכונה של צבעים תשפיע לא רק על המראה החיצוני של הבית אלא גם על התחושה הפנימית שלכם.

צבע לבית – נירלט

Close

בקש הצעת מחיר בחינםMain office

Design Plus

Ha'atzmaut Street 83 office 9 Kiryat Ata

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

Our Facebook Page

המשרד הראשי

סטודיו Design Plus

כתובת המשרד: העצמאות 83 משרד 9, קריית אתא

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

בקרו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו

© 2017 Design Plus. All Rights Reserved.

Leon Soft

שינוי גודל גופנים
ניגודיות