מנורות תלויות
מנורות תלויות תמיד היו מבוקשות, כי מדובר בפתרון תאורה קלאסי המתאים לכל חלל ומשתלב היטב עם כל סגנון. עולם עיצוב הבית והתאורה מציע הרבה מאוד חידושים בתחום וזה אומר שכל אחד יכול בקלות למצוא מה שהכי מתאים לו, הן מבחינת התקציב והן מבחינת העיצוב. בגדול, כל מנורות התקרה אלה הן למעשה גופי תאורה מעוצבים עם חוט המשתלשל מהתקרה, עם נורה אחת או כמה, בתוך אהיל אחד או כמה. לכאן שייכים גם השנדלירים – המילה האחרונה בעולם עיצוב הבית.

יתרונות: עושר עיצובי כמעט אינסופי; מראה אלגנטי ויוקרתי; התאמה לכל סגנון עיצובי; פיזור אור נעים ורך, גם כלפי התקרה; תאורה ממוקדת; נוכחות בולטת בחלל; פריט עיצובי המשלים את עיצוב הבית.

חסרונות: פיזור אור לא אחיד; אור ממוקד שאינו מספיק להאיר חלל גדול; לא מתאים לחללים קטנים או לחללים עם תקרה נמוכה.

פתרונות תאורה: כל הסוגים, היתרונות והחסרונות

עיצוב הבית לעולם לא יהיה שלם ללא עיצוב תאורה, ללא גופי תאורה המתאימים לקו העיצובי של החלל והופכים אותו להרבה יותר נעים ומזמין. עולם עיצוב הבית מציע היום מבחר עצום של פתרונות תאורה בעזרתם אפשר לא רק להאיר אלא גם לעצב.

שתף

עיצוב תאורה – יאיר דורם תאורה

גוף תאורה פרח קופצני אדום של מרמלדה מרקט – 539 ש”ח

צמודי תקרה
גופי תאורה צמודי תקרה, הנתלים בצמידות לתקרה ללא חוטים שיורדים מטה, מהווים היום תחרות קשה למנורות תלויות. הם פועלים על אותו עיקרון אך שונים ממנורות תלויות במראה ותחושה.

יתרונות: מגוון עצום של עיצובים וגוונים; מקור אור חזק המתאים בעיקר לחללים גדולים או מטבחים; פתרון מושלם לחללים עם תקרה נמוכה עד 2.7 מטרים; חסכון בצריכת החשמל על ידי שימוש בנורות מסוג PLL.

חסרונות: לא מתאימים לכל חלל; אור חזק מדי; אין נוכחות מספיק בולטת; יש סיכון להפוך את החלל לקר ולא אינטימי.

טרנר פלפון LED של מחסני תאורה

תאורה שקועה
גופי תאורה שקועי תקרה / קיר דומים במהותם לגופי תאורה צמודי תקרה / קיר, אך שונים מהם בכך שהם אינם בולטים החוצה. את זה ניתן להשיג באמצעות קונסטרוקציית גבס, בתוכה מטביעים את גופי התאורה השקועים.

יתרונות: מגוון רחב של אפשרויות עיצוב; התאמה כמעט לכל חלל; עיצוב נקי ואלגנטי של החלל; יצירת אפקטים מיוחדים; חיסכון בצריכת החשמל על ידי שימוש בנורות ה- LED החסכוניות.

חסרונות: הקמת קונסטרוקציית גבס – הנמכת תקרה או כל קונסטרוקציה אחרת המאפשרת להטביע בתוכה את התאורה; עלויות נוספות; התאמה בעיקר לסגנון עיצובי מודרני; מינימליזם בעיצוב.

תאורה שקועה – שקע ותקע תאורה

מנורות עמידה
מנורת עמידה (מנורות עמוד או מנורות רצפה) הן תמיד משדרגות את עיצוב הבית, תמיד משדרות אלגנטיות ויוקרה ותמיד נחוצות בכל בית. קשת רחבה של עיצובים, גדלים, צורות וטקסטורות לא משאירה אף אחד אדיש.

יתרונות: תוספת נפלאה לכל סגנון עיצובי ולכל חלל; מקור אור נוסף להגברת התאורה; נוכחות בולטת בחלל; אלמנט עיצובי לכל דבר; יצירת אווירה אינטימית וחמימה; ניידות גבוהה; התאמה מושלמת לפינות קריאה, פינות אוכל, חדרי שינה ואפילו חדרי חרצה.

חסרונות: מקור אור לא חזק שלא תמיד יכול להאיר את כל החלל; לא מתאים לחללים אותם יש להאיר ברוב שעות היום; תופסות מקום ודורשות הזזה בכל פעם שעושים ניקיון.

מנורות עמידה – די לייט עיצוב ותאורה

מנורות קיר
למנורות הנצמדות אל הקיר קוראים מנורות קיר. הן מגיעות בשני עיצובים עיקריים: מנורות אשר נצמדות אל הקיר במלואן ומנורות עם אהיל היושב על מוט מעוצב, ישר או מעוגל.

יתרונות: מחירים נמוכים ביחס לשאר פתרונות תאורה; עיצובים שונים ומגוונים; תוספת מעוצבת מרשימה לכל חלל; תאורת קיר דקורטיבית; מקור אור רך ונעים; מקור אור נקודתי; התאמה מושלמת למסדרונות, מבואות ופינת אוכל.

חסרונות: מקור אור לא חזק ונקודתי; מנורות קיר יכולות לפגוע במראה הבית.

מנורות קיר – קמחי תאורה

מנורות גבס
אחד הטרנדים החדשים בעולם עיצוב הבית והתאורה הוא טרנד מנורות הגבס. מנורות גבס עשויות מגבס דקורטיבי בגוון לבן, בדרך כלל, ומשמשות כמנורות מוטבעות או צמודות תקרה / קיר. כך מתקבלת תאורה אחידה המבליטה את המינימליזם והניקיון. המנורות פשוט מתמזגות באופן אחיד עם התקרה או הקיר והאור הופך לרך ונעים הרבה יותר.

יתרונות: גוון בסיסי (לבן) המאפשר לצבוע את הגוף התאורה בכל צבע שרוצים; אפשר גם להשאיר את הצבע הלבן להתמזגות מושלמת עם הקיר או התקרה; אלמנט הכרחי למי שמחפש ניקיון ומינימליזם; שלל צורות עיצוב (עיגולים, כוכבים, פרחים) המאפשרים להאיר את החלל בצורה דקורטיבית.

חסרונות: מנורות גבס מתאימות בעיקר לקו עיצובי מודרני; לעיתים מתקבל אור קר מדי שלא מתאים לחללים בהם רוצים להשיג אווירה אינטימית חמימה.

תאורה מגבס – שקע ותקע

תאורה נסתרת
תאורה נסתרת זוכה היום לביקוש רב ומשמשת לאלמנט הכרחי לעיצוב הבית המודרני. זוהי תאורה המסתירה את מקור האור, כאילו קרני האור בוקעות מעצמן מאזורים השונים של הבית (קיר, תקרה או רצפה). זו יכולה להיות תאורה משלימה או תאורת אווירה.

יתרונות: עיצוב הבית מקבל חופש פעולה עצום; אור רך ונעים; תחושת חמימות ואינטימיות; עיצוב המשדר יוקרה ואלגנטיות; חדשנות ומודרניות.

חסרונות: תאורה נסתרת אינה מחליפה צורך בשימוש בגופי תאורה נוספים; הגזמה בתאורה נסתרת יוצרת דרמטיות יתרה אשר יכולה לפגוע באסתטיקה של החלל; יש צורך בהקמת נישות גבס מיוחדות לצורך שילוב התאורה הנסתרת; עלויות גבוהות ביחס לאלטרנטיבות תאורה אחרות.

תאורה נסתרת – עיצוב פנים ואדריכלות של סטודיו דיזיין פלוס

ספוטים
יותר ויותר חללים, כמו גם יותר ויותר מעצבי פנים, נעזרים היום בפתרונות התאורה הנפלאים שמציעים הספוטים. ספוטים הם גופי תאורה מיוחדים המיועדים להאיר את החלל בצורה ממוקדת. בדרך כלל תולים אותם על מסילה המחברת את כל הספוטים ומאפשרת הזזתם לכיוון הרצוי. אך ספוטים יכולים להיות גם יחידנים – ספוטים שקועים.

יתרונות: מגוון עצום של עיצובים ואפשרויות עיצוב הבית והחלל; גדלים שונים וגמישות גבוהה בשימוש; התאמה לקירות ולתקרות; עלויות נמוכות יחסית וחיסכון בצריכת החשמל; אור נקודתי אפקטיבי; ספוטים מתאימים גם לבתים וגם לחללים מסחריים וציבוריים.

חסרונות: ספוטים הם גופי תאורה משלימים ואינם עיקריים; מקור אור לא חזק במיוחד ואינו מספיק להאיר חללים גדולים; מתאימים בעיקר לקו עיצובי מודרני

ספוטים – מחסני תאורה

דוקרנים
גם לשטחים שמחוץ לבית, כמו גינות או מרפסות, עולם עיצוב הבית והתאורה מציע היום קשת רחבה של פתרונות תאורה איכותיים וחסכוניים. דוקרנים הם אחד הפתרונות הללו. אלה למעשה ספוטים עמידים למים ולחוט, עם רגל שפיץ אשר חודרת לתוך האדמה. כך אפשר לקבל תאורה אזורית, לשבילים, גינות, כניסות לבית וגם למטרת תאורה דקורטיבית במגוון צבעים.

יתרונות: מחירים נמוכים; מגוון צבעים ועיצובים; עמידות בפני מים ולחוט; ניידות גבוהה; צריכת חשמל חסכונית מפני שרוב הקורנים הם סולאריים.

חסרונות: לא נמצאו כאלה.

דוקרנים לגינה – מתוך האתר “מכירת חיסול” 39 ש”ח

Close

בקש הצעת מחיר בחינםMain office

Design Plus

Ha'atzmaut Street 83 office 9 Kiryat Ata

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

Our Facebook Page

המשרד הראשי

סטודיו Design Plus

כתובת המשרד: העצמאות 83 משרד 9, קריית אתא

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

בקרו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו

© 2017 Design Plus. All Rights Reserved.

Leon Soft

שינוי גודל גופנים
ניגודיות