מטבחים של היום הם מרהיבים ביופיים ולא פחות חשוב מזה – הם פונקציונאליים להפליא. הכל כדי שהם יבליטו את האישיות שלנו, ידגישו את קו העיצובי של הבית ויספקו לנו סביבה נוחה ופרקטית, בדיוק לפי הצרכים האישיים שלנו. אבל את זה לא כל מטבח יכול לספק לנו, גם אם רכשנו אותו בחנות יוקרתית. כדי שהמטבח יתאים לצרכים הספציפיים שלנו, ישתלב עם עיצוב הבית וידע לנצל באופן יצירתי את השטח הקיים – כדאי לפנות לעזרתו של איש מקצוע שיבצע עבורנו תכנון מטבחים. נגר מטבחים יכול להתאים למשימה אם כי רוב הנגרים לא בקיאים ברזי התכנון האדריכלי, בהנדסת האנוש ובעיצוב.

בטרם תפנו לעזרתו של מעצב פנים לשם תכנון מטבחים, קבלו סקירה קצרה על סוגי מטבחים הקיימים היום. לפי זה תדעו איזה סוג של מטבח מתאים לכם ביותר.

תכנון מטבחים – כל סוגי המטבחים הקיימים

מטבחים של היום הם כבר לא סתם חללים סגורים ומהבילים. הם לא עוד מקום עם עיצוב מינימליסטי ותכנון סטנדרטי, אם לא לומר בנאלי ומדכא, המשמש להכנת האוכל ולשטיפת הכלים בלבד. מטבחים של היום הם המרכז הפועם, הדינמי והמשפחתי של הבית. הם מהווים המשך ישיר לסלון ומקבלים את מלוא תשומת הלב הראויה להם, על כמה וכמה כשמדובר על עיצוב פנים מקצועי המציב את הנושא של עיצוב מטבחים במרכז הבמה.

שתף

מטבחים – קו אחד
מטבחים בעלי פריסת קו אחד אלה הם המטבחים הנפוצים ביותר והפשוטים ביותר. הם מתאימים לחללים צרים וקטנים וזאת משום שהם מספקים חסכון ניכר בשטח. קו אחד משמעות הדבר – קו ישר ורציף התופס חלק קטן מהמטבח (בדרך כלל על אחת הקירות), עליו ממקים את כל האלמנטים החשובים כמו כיריים, כיור ושיש עבודה ומעליו תולים ארונות מטבח.

מטבחים – שתי שורות
למי שיש ברשותו שטח גדול יותר אפשר לבנות מטבח בן שתי שורות מקבילות. כך, משטח העבודה הבסיסי נחלק לשני אזורים מקבילים: על המשטח הראשון ימוקמו הכיור והשיש ועל המשטח השני ימוקמו מוצרי החשמל והכיריים. אתם בוחרים באיזה צד ימוקמו ארונות מטבח ואזורי אחסון נוספים.

מטבחים – צורת “ר”
מטבחים גדולים יותר מאפשרים תכנון מטבחים בצורת “ר”. אלא הן אותן שתי השורות הבסיסיות אך הן ממוקמות בצורת “ר” בזווית של 90 מעלות. כך נוצר מטבח פינתי. את מרכז המטבח ניתן להסב לפינת האוכל או ליצור בו אי בישול. חשוב לשקול היטב את האלמנטים השונים כמו פרזול ואחסון לחיסכון מרבי של השטח ולשמירה על המראה האסתטי.

מטבחים – צורת “ח”
מטבחים גדולים מאפשרים תכנון מטבחים בצורת “ח”. תכנון זה מאפשר לנצל בחוכמה את כל היקף החלל, תוך יצירת אזורי אחסון בפינות. מטבחים בצורת “ח”, בדרך כלל כוללים אי במרכז החלל המשמש למשטח עבודה, שטיפת כלים או סעודה, על כבי דלפק.

Close

בקש הצעת מחיר בחינםMain office

Design Plus

Ha'atzmaut Street 83 office 9 Kiryat Ata

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

Our Facebook Page

המשרד הראשי

סטודיו Design Plus

כתובת המשרד: העצמאות 83 משרד 9, קריית אתא

054-7693154, 04-8480032

designpluscoil@gmail.com

בקרו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו

© 2017 Design Plus. All Rights Reserved.

Leon Soft

שינוי גודל גופנים
ניגודיות